Είναι ένα κλασσικό τριάρι 66τμ, με 2 κανονικά υπνοδωμάτιο (και στα δύο υπνοδωμάτια υπάρχουν εντοιχισμένες μεγάλες ντουλάπες), ένα σαλόνι, κουζίνα και μπάνιο.
Είναι φρεσκοβαμμένο (Ιούνιος του 2024) και από το 2023 τοποθετήθηκε εξωτερική θερμομόνωση (η ενεργειακή του κατάταξη είναι Α). Υπάρχουν κουφώματα αλουμινίου που διαθέτουν και σίτες.
Δεν υπάρχει ιδιωτική θέση στάθμευσης, αλλά το πάρκινγκ είναι εύκολο στην περιοχή. ΔΕΝ είναι στο κέντρο (έβαλα κέντρο καθώς ο spitogatos δεν έβγαζε την συνοικία μου), είναι στην συνοικία της Μεταμόρφωσης (5' από το κέντρο με τα πόδια), 50μ από το καινούργιο δημαρχείο.